Bitcoin
$ 66,968
Bitcoin
2,159,270

Koç Grubu’nun Dev Markasının Çöküş Hikayesi

Tarafından

Koç Holding, Türkiye’nin önde gelen ve köklü holdinglerinden biri olarak tanınıyor. Sektörlerde öncü ve lider konumda bulunuyor. Ancak her büyük şirkette olduğu gibi, Koç Holding’in de başarısız yatırımları olmuştur. Bunlardan en bilineni Arstil mobilya markasıdır. İşte Arstil mobilyanın hikayesi…

2004 yılının sonlarında, Arçelik’in İdaş ile yatak ve baza üretmek için imzaladığı anlaşma, Arstil markasının doğmasını sağlar. Koç Holding, bu yeni markaya mobilya sektöründe büyük yatırımlar yapar.

Arstil, oturma gruplarından yatak odası takımlarına, ev tekstilinden yatak ve bazaya kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip bir marka olarak piyasaya girer. Başlangıçta, marka sektörde adını duyurmak için kararlı bir şekilde ilerlemektedir.

Dönemin alışılmadık bir şekilde yenilikçi olan Arstil, diğer markalardan farklı olarak ürünlerin takım halinde satın alınması zorunluluğunu ortadan kaldırır. Müşterilere seçme ve kişiselleştirme fırsatı sunan bu yaklaşım, markayı rakiplerinden farklı bir konuma getirir.

İlgili Yazılar

Bir Cevap bırakın

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.