Bitcoin
$ 66,157
Bitcoin
2,165,801

BES Fonlarında Altın Yüzde 17,44 Öne Geçti

Elmas Yatırım tarafından yönetilen Altın Fonu’nun 1 yıllık getirisi yüzde 17.44 olarak gerçekleşti. Türkiye’de en çok tercih edilen yatırım araçlarından biri olan Altın Fonu, son dönemlerde artan altın fiyatlarıyla birlikte yatırımcılar için oldukça cazip hale geldi. Elmas Yatırım Genel Müdürü Hakan Kamay, fonun başarısını düzenli yatırım yapmaya bağladı ve yatırımcılara uzun vadeli düşünmeleri tavsiyesinde bulundu. Altın Fonu, yatırımcıların altın fiyatlarına direkt olarak maruz kalmalarını engelleyerek portföylerini daha çeşitlendirilmiş hale getiriyor.

Altın Fonu, yatırımcılara daha düşük maliyetlerle altın yatırımı yapma imkanı da sunuyor. Ayrıca, fonun yönetimi profesyonel bir ekip tarafından yapıldığından, yatırımcılar altın piyasasındaki gelişmeleri takip etmek zorunda kalmadan kolayca yatırım yapabiliyorlar.

Elmas Yatırım Genel Müdürü Hakan Kamay, Altın Fonu’nun diğer yatırım araçlarına göre daha güvenli olduğunu belirtiyor. Kamay, “Altın fiyatlarına etki eden birçok faktör var. Bunların başında küresel ekonomik durum, enflasyon, döviz kurları ve siyasi riskler geliyor. Altın Fonu ise bu faktörlerin etkisinden korunarak yatırımcılarına daha güvenli bir yatırım imkanı sunuyor” diyor.

Son zamanlarda artan altın fiyatları nedeniyle, Altın Fonu gibi altın yatırım araçlarına olan ilgi de artıyor. Yatırımcılar portföylerini çeşitlendirmek ve risklerini azaltmak için Altın Fonu’nu tercih ediyorlar. Altın Fonu’nun getirisi son derece iyi olmasına rağmen, yatırımcılar her zaman olduğu gibi yatırım kararlarını vermeye kararlı olmalılar ve uzman tavsiyelerini almadan yatırım yapmamalılar.

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.