$ ?
?
Blockchain Hakkında Her Şeyi Öğrenebileceğiniz En İyi 5 Kitap

Blockchain Hakkında Her Şeyi Öğrenebileceğiniz En İyi 5 Kitap

Yenilikçi blockchain teknolojisi, merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan çalışır. BlockchainBitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin temelini oluşturan teknolojik temeldir. Goldman Sachs ( GS ) ve JPMorgan ( JPM ) dahil onlarca önde gelen finansal firma, teknolojiyi geliştirmeye büyük yatırım yapıyor. Blockchain teknolojisi ve uygulamaları hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için, konuyla ilgili en iyi beş kitap.

Blockchain En İyi 5 Kitap İçin Önemli Çıkarımlar

  • “Cryptoassets”, temel kavramlar, bir değerleme çerçevesi ve başlangıç ​​hakkında pratik ayrıntılar dahil olmak üzere yatırımcılar için blockchain’e bir giriş sunuyor.
  • “Blockchain Revolution” blockchain teknolojisinin gelecekte yaşama ve ticaret şeklimizi nasıl dönüştürebileceğine bir göz atıyor.
  • “Satoshi Kitabı” okuyucuların blok zincirini geliştiren gizemli Satoshi Nakamoto‘nun bakış açısından anlamalarına yardımcı olur.
  • “Bitcoins ve Blockchains’in Temelleri”, kripto para birimi ve blockchain teknolojisine kapsamlı bir genel bakış sunarak sektöre yeni başlayanlar için mükemmel bir giriş niteliğindedir.
  • “Blockchain Geliştiricisi” yeni veya mevcut projelere başlamak için blockchain çalışmasının teknik yönlerini araştırmak isteyenler için güçlü bir kaynaktır.

1. Chris Burniske ve Jack Tatar’ın kripto kartları

Burniske ve Tatar, blockchain’e finansal bir bakış açısıyla bakarlar, ancak yol boyunca önemli teknolojik kavramları da kapsarlar. “Cryptoassets: Yenilikçi Yatırımcı’nın Bitcoin ve Ötesi Kılavuzu”, programcılar veya Bitcoin tutkunları yerine yatırımcılar için yazılmıştır. Bu, açıklamalarının çoğunu alakalı ve anlaşılır tutar. Burniske ve Tatar, 2008 mali krizi sırasında Bitcoin’in kökenleriyle başlar ve temelleri kapsar. Ayrıca Bitcoin ve daha geniş blockchain teknolojisi arasındaki önemli farkları da açıklıyorlar. Kitap daha sonra, kripto jetonları ve kripto ürünleri gibi ortaya çıkan kriptoasset türleri hakkında ayrıntılara giriyor.

chris-buriske-jack-tatar-cryptoassets-the-innovative-investors-guide-to-bitcoin-and-beyon
Chris Burniske – Jack Tatar

Her yeni teknoloji gibi, blockchain’in finansal etkilerini anlamak, yatırımcılar için teknik detayları öğrenmekten daha yararlıdır.

Bu kitap aynı zamanda kriptoassetleri bir varlık sınıfı olarak tanımlamaya çalışarak literatürün geri kalanının çok ötesine geçmektedir. Kriptoassetler için bir değerleme çerçevesi geliştirmenin zor görevini üstlenen bir bölüm bile var. Pazar hala herhangi bir çerçevenin kesin olamayacak kadar gençken, Burniske ve Tatar gerekli temelleri atmaktan övgüyü hak ediyor. Son olarak, blockchain yatırımının pratik detayları ile de ilgileniyorlar. Blockchain cüzdanları, kripto para borsaları ve ilk para teklifleri ( ICO’lar ) hepsi kapsanmaktadır.

2. Don ve Alex Tapscott tarafından Blockchain Devrimi

blockchain-revolution-dan-tapscott-and-alex-tapscott-how-the-technology-behind-bitcoin-is-changing-money-business-and-the-world
Blockchain Revolution

Don ve Alex Tapscott’un baba ve oğul ekibi, kripto para birimlerinin etkisini açıklamak için “Blockchain Devrimi” yazdı. Blockchain teknolojisinin tamamen açık platformu, çevrimiçi olarak yapabileceklerimizi, bunu yapma şeklimizi ve kimlerin katılabileceğini genişletecek ve dönüştürecektir. Tapscotts’a göre, blockchain teknolojisi genişleyen finansal hizmetlerin sunumunu ve kişisel kimlik bilgilerinin korunmasını son derece geliştirecektir. Blockchain ayrıca iş sözleşmeleri ve Nesnelerin İnterneti‘nin ( IoT ) geliştirilmesi için faydalara sahiptir .

Kitap aynı zamanda blockchain teknolojisinin para, işlemler ve iş dünyasının geleceğini değiştirmesinin çeşitli yollarını tartışıyor. “Wikinomics” in yazarı Don Tapscott ve blockchain uzmanı oğlu Alex, teknolojiyi dikkatlice açıklıyor. Bunu, finansal işlemlerin dağıtılmış defter aracılığıyla hem anonim hem de güvenli olmasını sağlayan basit ama dönüştürücü bir protokol olarak görüyorlar . Yazarlar blockchain teknolojisinin hala başlangıç ​​aşamasında olduğunu kabul ediyor. Teknolojinin şimdi neler sunabileceğini geleceğe yönelik geniş potansiyelinden ayırmak için mükemmel bir iş çıkarıyorlar.

3. Phil Champagne’nin Satoshi Kitabı

The-Book-Of-Satoshi-The-Collected-Writings-of-Bitcoin-Creator-Satoshi-Nakamoto-phil-champagne
Phil Champagne’nin Satoshi Kitabı

Blockchain teknolojisi ve Bitcoin birbirine bağlıdır, çünkü blockchain kripto para birimlerini mümkün kılmıştır. Bu kitap, Satoshi Nakamoto olarak bilinen Bitcoin’in gizemli yaratıcısının yazılarını sunuyor . 2020’nin başından itibaren, halk hala Nakamoto’nun gerçek kimliğini bilmiyordu.

Nakamoto persona, kripto para birimi yaratma gibi sadece sanal bir varoluşa sahiptir. Persona sadece Nakamoto’nun tanıtımının ilk günlerinde Bitcoin’i açıklamayı önerdiği çevrimiçi yayınlarda bulunur. Satoshi Kitabı, Bitcoin fikrini detaylandıran orijinal kağıt da dahil olmak üzere Nakamoto’nun temel yazılarının kesin bir koleksiyonudur. Kitap ayrıca Nakamoto’nun Bitcoin’in nasıl çalıştığına dair açıklamasını ve Nakamoto’nun kronolojik olarak organize edilmiş bir e-posta koleksiyonu ve çevrimiçi forum yayınları içeriyor.

4. Bitcoin ve Blockchain’in Temelleri Antony Lewis

The-Basics-of-Bitcoins-and-Blockchains-by-Antony-Lewis
Bitcoin ve Blockchain’in Temelleri Antony Lewis

Eskiden kripto para borsası itBit olan Antony Lewis, yaklaşık on yıldır kripto para birimi ve blockchain alanlarında uzmandır. Bu kitapta Lewis, blockchain teknolojisinin teknik yönlerini, mekanın içinde ve dışında olanlar için sindirilebilir ve anlaşılabilir bir şekilde açıkça ve kısaca yıkıyor. Bu kitap aynı zamanda kripto para birimlerinin temellerini de kapsamakla birlikte, özellikle blockchain teknolojisi ve birçok uygulamasıyla ilgilenenler için yararlı bir rehberdir.

5. Elad Elrom – Blockchain Geliştirici

The Blockchain Developer by Elad Elrom
Elad Elrom  The Blockchain Developer

Bu listedeki diğer kitaplar blockchain teknolojisine genel bir bakış sağlarken, bu kitap geliştiriciler düşünülerek yazılmıştır. Bu nedenle, Blockchain Geliştiricisi teknik tartışmalardan ve ayrıntılı, ayrıntılı bilgilerden kaçınmıyor. Teknolojiyi ve yapısını tanıttıktan sonra yazar Elad Elrom, kendi blok zincirinizi oluşturma, dApp’ler oluşturma ve daha fazlasını yapma sürecini tartışıyor. Önceden var olan ağlar için uygulamalar oluşturmakla ilgilenen geliştiriciler için mevcut mevcut blok zincirlerle ilgili kitabın özel bölümleri ve kripto para birimi dışındaki blok zinciri uygulamaları hakkında kitabın bir kısmı var.

İlgili Yazılar

Bir Cevap bırakın

Döviz Fiyatları

Satış
Alış
USD
ABD Doları
32.2520
32.1940
EUR
Euro
34.9894
34.9265
GBP
İngiliz Sterlini
40.8834
40.6714
KWD
Kuveyt Dinarı
105.5750
104.2114
JPY
Japon Yeni
20.7488
20.6123
CNY
Çin Yuanı
4.4890
4.4310
PKR
Pakistan Rupisi
0.1165
0.1150

Altın Fiyatları

Altın/Döviz/Coin Çevirici

Haber Bülteni Aboneliği

Güncel haberler ve size özel teklifler için bültene abone olun.

Yeni Yazılar

Koç Grubu’nun Dev Markasının Çöküş Hikayesi
15 Mayıs 2024Tarafından
Film İzle Bedava: Online Film İzlemenin En İyi Yolları
1 Mayıs 2024Tarafından
Ambulans Numarası: Acil Durumlarda Hayat Kurtaran Rakam
21 Nisan 2024Tarafından

Bloomberg Tv


CryptoCurrencyUSDChange 1hChange 24hChange 7d
? --- 0.00 % 0.00 %
Ethereum3,133.5 0.39 % 0.98 % 7.60 %
Tether1.0000 0.05 % 0.05 % 0.03 %
BNB581.69 0.17 % 0.28 % 1.44 %
? --- 0.00 % 0.00 %
? --- 0.00 % 0.00 %
? --- 0.00 % 0.00 %
? --- 0.00 % 0.00 %
? --- 0.00 % 0.00 %
? --- 0.00 % 0.00 %

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.